فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس منتشر شد

فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس منتشر شد

فراخوان نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس که در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی در شاهین‌شهر برگزار می‌شود، منتشر شد.

نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی و با رویکرد توجه به افسانه‌های کهن، ادبیات شفاهی، اشعار و ادبیات داستانی معاصر، ادبیات فاخر ایران، و ارزش‌های دینی مذهبی و شبیه‌نامه‌های اصیل ایران، در شاهین‌شهر برگزار خواهد شد.

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین‌شهر در نظر دارد تا با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی ایران و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس را به میزبانی شاهین‌شهر برگزار کند.

این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی و با موضوع «اقتباس از ادبیات حماسی و غنایی ایران زمین»، «اقتباس برگرفته از افسانه‌های کهن و ادبیات شفاهی ایران»، «نمایشنامه‌های اقتباسی برگرفته از مضامین، اشعار و ادبیات داستانی معاصر»، «اقتباس خلاقانه برگرفته از ادبیات فاخر ایران»، و نیز «آثار اقتباسی بر گرفته از مضامین و ارزش‌های دینی مذهبی، شبیه‌نامه‌های اصیل ایران زمین» برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت برای ثبت تقاضا و ارسال متون نمایشی به نخستین جشنواره ملی تئاتر اقتباس شاهین‌شهر روز پنجم شهریور 1403 خواهد بود و بعد از اعلام نتایج بازبینی آثار، جشنواره در روزهای ۲۶ آذر تا دوم دی‌ماه برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره و دریافت اطلاعات بیشتر، به امور هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌شاهین‌شهر، واقع در میدان فاطمیه، ساختمان نگارستان، طبقه ۴ مراجعه کرده و یا با شماره‌های ۰۳۱۴۵۲۳۰۲۵۷ و ۰۹۹۰۹۸۵۴۳۱۵ تماس بگیرند.

 

 

 

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید