فراخوان نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم تئاتر ایران منتشر شد

فراخوان نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم تئاتر ایران منتشر شد

فراخوان نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم تئاتر با شعار (ایران، تئاتر، صلح و دوستی) برای برگزاری در فروردین ماه ۱۴۰۳ در استان خوزستان شهرستان اهواز منتشر شد..

این جشنواره با هدف برقراری پیوند قوی‌تر میان‌پرده سینما و تئاتر و انگیزه استفاده از اثر نمایشی ضبط‌شده در بازار تئاتر و آرایه آن به سرمایه‌گذاران و تهیه‌کنندگان در تمامی جنبه‌های یک اثر نمایشی گام برمی‌دارد.

مؤسسه دلدادگان کمیل زمان با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، اداره کل هنرهای نمایشی ایران، استانداری خوزستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، انجمن هنرهای نمایشی ایران شعبه خوزستان، شورای اسلامی شهر و شهرداری کلان‌شهر اهواز به‌منظور ایجاد تعامل میان هنرمندان و رقابت سالم در نمایش آثار فاخر هنرهای نمایشی برگزار می‌کند.

اهداف جشنواره:

این جشنواره در تلاش است پیوندی قوی‌تر میان‌پرده سینما و تئاتر برقرار کند و انگیزه استفاده از اثر ضبط‌شده در بازار تئاتر و آرایه آن به سرمایه‌گذاران و تهیه‌کنندگان در تمامی جنبه‌های یک اثر نمایشی را مدنظر قرار دهد به همین دلیل می‌خواهیم با همراهی شما به سمت ماجراجوئی دوربین و دیگر عناصر صحنه نمایش گام برداریم آنچه در این راستا همراه ما است عبارت است از:

1- حمایت از آثار خلاق که در گسترش فرهنگ صلح و دوستی جهانی قدم برمی‌دارند.

2- ارج نهادن به مقام شهدای محور مقاومت (حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و ابوحامد توسلی) و تمام قربانیان تروریسم امپریالیسم در جهان.

3- حمایت از فلسطین و غزه.

4- محیط زیست و چالش کمبود آب در جهان.

موضوعات جشنواره:

1- موضوعاتی که در بخش اهداف جشنواره ذکر شده است از اولویت انتخاب آثار است.

2- آثار فلوکلور و بومی برگرفته از فرهنگ کشور شرکت‌کننده.

3- موضوع آزاد

قوانین جشنواره:

1- ارسال اثر به دبیرخانه‌ جشنواره به‌منزله‌ اعطای مجوز به گروه اجرایی در بارگذاری اثر در سکوهای پخش مجازی یا پلتفرم‌های معین‌شده و استفاده از فیلم اجرا در کارگاه‌های پژوهشی و یا پخش اثر در اماکن مدنظر دبیرخانه جشنواره است.

2- ستاد جشنواره ثبت‌نام کننده اثر را به‌عنوان صاحب اثر و متقاضی حضور در جشنواره به شمار آورده و تمامی مسئولیت‌های مادی و معنوی را بر عهده ایشان می‌داند، بدیهی است در صورت خلاف ادعای متقاضی در خصوص مالکیت اثر مسئولیت کامل این موضوع به عهده ایشان خواهد بود .

3- فیلم ارسالی می‌بایست از کیفیت مطلوب جهت ارزیابی برخوردار باشد، در صورت هرگونه نقص در نسخه ارائه‌شده، مسئولیتی به عهده دبیرخانه جشنواره نیست .

4- دبیرخانه جشنواره هیچ‌گونه محدودیتی در استفاده از تعداد دوربین و انتخاب زاویه دوربین ندارد، اما توصیه می‌شود برای تهیه نسخه تصویری، خصایص نمایشی اثر مدنظر قرار گیرد .

5- تعداد اکران و محل اکران آثار پذیرفته‌شده طبق جدول ارائه‌شده توسط دبیرخانه و بر اساس قرارداد منعقدشده معین خواهد شد .

6- آثار راه‌یافته در جشنواره می‌بایست یک نفر را از میان کارگردان، نویسنده، تهیه‌کننده یا نماینده کمپانی صاحب اثر، به‌منظور حضور در زمان برگزاری جشنواره به دبیرخانه معرفی نماید .

تبصره: لازم به ذکر است در صورت عدم حضور نماینده گروه راه‌یافته، اثر از ارزیابی جشنواره کنار گذاشته خواهد شد.

7- گروه‌های متقاضی بعد از پر نمودن فرم شرکت در جشنواره، می‌توانند اثر نمایشی خود را در سایت https://khoozestan.theater.ir/ بارگذاری نمایند.

تبصره: درصورتی‌که اثر ارسالی مورد تأیید در بخش نهایی جشنواره قرار گرفت، گروه می‌بایست نسخه باکیفیت اثر را به‌منظور اکران در اختیار ستاد جشنواره قرار دهد.

جوایز جشنواره:

1- جایزه‌‌‌ی بزرگ

2- جایزه‌ی ویژه‌ی داوران

3- رتبه‌های برگزیده جشنواره شامل: نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد، طراحی صحنه، آهنگسازی، طراحی لباس، گریم، طراحی حرکت، طراحی نور، جایزه بهترین تصویربرداری، جایزه بهترین صدا ضبط‌شده.

توضیح: تعیین برگزیده برای تمامی عناوین یا برخی از آن‌ها به تشخیص هیئت‌داوران خواهد بود.

تبصره: تمام جوایز بخش رتبه‌های برگزیده به مبلغ 1000 دلار و جایزه بزرگ تا سقف 1500 دلار و جایزه ویژه داوران تا سقف 2000 دلاراست.

گاه‌شمار جشنواره:

1- تاریخ اعلام فراخوان:   28 دی 1402

2- مهلت ارسال آثار به جشنواره: 15 بهمن‌ 1402

3- اعلام آثار برگزیده‌شده: 30 بهمن‌ 1402

4- تاریخ برگزاری: 25 فروردین لغایت 1 3 فروردین 1403

آدرس دبیرخانه:

خوزستان – اهواز – بلوار قدس – جنب پارک شهید شبحانی – تالار آفتاب

تلفن تماس: 06133330000 – 09192123882

آدرس سایت: https://khoozestan.theater.ir/

ایمیل:  mail: ipft@theater.ir

فایل PDF فراخوان نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم تئاتر از ضمیمه همین خبر قابل دریافت است.

جشنواره فیلم ایران

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید