فراخوان سوگواره نقالی و پرده‌خوانی پیراهن عتیق منتشر شد

فراخوان سوگواره نقالی و پرده‌خوانی پیراهن عتیق منتشر شد

نخستین سوگواره نقالی و پرده‌خوانی پیراهن عتیق (پیراهن سیدالشهدا) با هدف زنده نگه‌داشتن معارف ولایت علوی و واقعه عاشورا، استفاده از هنر اصیل نقالی در تبیین و ترویج فرهنگ اسلامی و علوی، احیا و ترویج اشعار و متون ادبی غنی ایرانی و اسلامی با محوریت سیدالشهدا و پیراهن معظم، بیان سبک زندگی، علم و عمل حضرت امام حسین (ع)، تقویت هنر نقالی و پرده‌خوانی و ایجاد انگیزه و پرورش نقالان و پرده‌خوانان جوان، تکریم و تعظیم ولایت علوی تا امام عصر (عج) نقش واقعه عاشورا و نشان شیعه (پیراهن عتیق) در زمانه معاصر، تیرماه 1403 برگزار خواهد شد.

بر اساس فراخوان، نزول پیراهن معظّم سیدالشهدا (ع) از بهشت و قبول توبه‌ حضرت آدم (ع) به‌واسطه این پیراهن معظّم، سیر پیراهن معظّم سیدالشهدا (ع) در میان انبیای عظام و نجات همه‌ ایشان، شفای چشمان حضرت یعقوب (ع) به‌واسطه‌ این پیراهن معظّم، نزول پیراهن معظّم سیدالشهدا (ع) هنگام به آتش افتادن ابراهیم خلیل‌الله (ع) و نجات ایشان، نجات حضرت یونس (ع) از شکم ماهی به‌واسطه‌ این پیراهن، تحویل پیراهن معظّم به حضرت زینب (س) توسط حضرت صدیقه‌ کبری (س) سه روز پیش از شهادت شان جهت ارسال به کربلا، به غارت بردن پیراهن معظّم سیدالشهدا (ع) در روز عاشورا، بازگرداندن پیراهن معظّم سیدالشهدا (ع) به اهل‌بیت (ع) پس از تقاضای امام سجاد (ع) در شام، پیراهن معظّم سیدالشهدا (ع) نزد امام زمان (ع) و پوشیدن این پیراهن معظّم هنگام ظهور و اهتزاز پیراهن معظّم امام حسین (ع) از عرش الهی در آغاز ماه محرم هر سال و اعلام زمان ظهور برای حضرت صاحب‌الزمان (ع) به‌واسطه‌ جوشش خون از این پیراهن معظّم در شب ظهور، محور محتوای آثار ارسالی به این سوگواره خواهد بود.

به‌تمامی شرکت‌کنندگان کمک‌هزینه تعلق خواهد گرفت و پس از بررسی و ارزیابی آثار در بخش بزرگ‌سالان به نفر اول تندیس دیپلم افتخار و مبلغ نقدی ۲۰ میلیون تومانی، به نفر دوم لوح تقدیر ‌مبلغ نقدی ۱۵ میلیون تومانی و به نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ نقدی ۱۰ میلیون تومانی اهدا خواهد شد.

در بخش نوجوانان به نفر اول تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ نقدی ۱۵ میلیون تومان، به نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ نقدی ۱۰ میلیون تومان و به نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ نقدی ۷ میلیون تومان اعطا می‌شود. همچنین در بخش کودکان، به‌تمامی کودکان شرکت‌کننده لوح تقدیر و مبلغ 4 میلیون تومان تقدیم خواهد شد.

براساس گاه‌شمار سوگواره نقالی و پرده‌خوانی پیراهن عتیق، علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد تا 20 تیرماه فرصت دارند تا آثار خود را در پیام‌رسان‌های بله و تلگرام به نشانی Pirahaneatigh@ به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند. آثار راه‌یافته به این سوگواره به مدت‌زمان 3 روز از 27 تیر تا 29 تیر در شهر تهران به‌صورت میدانی اجرا خواهند شد. همچنین اختتامیه این رویداد هنری با معرفی برگزیدگان 29 تیر برگزار می‌شود.

چنانچه در بارگذاری اثر نقصی به وجود آمد و یا پرسشی پیرامون سوگواره داشتید می‌توانید از طریق پیام‌رسان ایتا یا به‌صورت پیامک پشتیبانی دبیرخانه را در جریان بگذارید.

شماره واحد پشتیبانی: 09025627284

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید