فراخوان رزیدنسی فیلم‌سازان Red Sea The Lodge عربستان

فراخوان رزیدنسی فیلم‌سازان Red Sea The Lodge عربستان

فراخوان ثبت‌نام پنجمین دوره رزیدنسی فیلم‌سازان Red Sea The Lodge عربستان منتشر شد.

مهلت ثبت نام: ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴ (۱۰ بهمن ۱۴۰۲)

رزیدنسی The Lodge با مشارکت TorinoFilmLab و با حمایت Film AlUla، نسل بعدی فیلم‌سازان از عربستان، جهان عرب، آفریقا و آسیا را پرورش می‌دهد. Red Sea Lodge یک برنامه رزیدنسی آموزشی خطاب به متخصصانی است که از کشورهای عربستان، منطقه‌ عرب، آفریقا و آسیا می‌آیند. برنامه آموزشی این برنامه فشرده تمام جنبه‌های مربوط به توسعه فیلم‌نامه، تولید، تامین مالی، فروش و بازاریابی را پوشش می‌دهد.

این برنامه آموزشی خلاقانه و حرفه‌ای فشرده، پروژه شما را از مرحله ایده به واقعیت می‌برد. The Lodge بخشی از جشنواره‌ی نوظهور، در عین حال موفق و معتبر دریای سرخ عربستان است. پس از این برنامه، تیم ها یک پروژه کاملاً توسعه یافته شامل لاگ‌لاین، خلاصه، تریتمنت و فیلمنامه، به علاوه برنامه بودجهٰ‌بندی، بیانیه کارگردان، یادداشت تهیه‌کننده، برنامه تولید و پس از تولید، استراتژی تامین مالی و برنامه‌های بازاریابی و توزیع خواهند داشت.

در سال 2024، The Lodge طی ده ماه و در پنج کارگاه – اولین کارگاه منحصراً به تیم‌های منتخب سعودی، و چهار مورد دیگر به تمام پروژه‌های منتخب – برگزار می‌شود تا به شما یک دید کلی و زمینه‌ای قوی برای کاوش دراماتیک و کامل پروژه‌تان بدهد. پتانسیل‌های تولید با راهنمایی متخصصان بین‌المللی در تمام بخش‌های سینما و صنعت، توسط یک سرپرست مطالعات و یک سرپرست توسعه فیلمنامه راهنمایی خواهندشد. حداکثر 16 پروژه برای پنجمین دوره انتخاب خواهندشد.

همچنین شرکت‌کنندگان در طول کارگاه این فرصت را خواهند داشت تا با کارشناسان مجرب بین‌المللی در زمینه‌های کارگردانی، فیلم‌برداری، تدوین، صداگذاری و پس از تولید، فروش و غیره همکاری کنند.

پس از اتمام برنامه و جلسات با متخصصان صنعت، برندگان یک ظرف 200,000 دلاری جوایز را بر اساس شایستگی به اشتراک خواهند گذاشت. برندگان و جوایز در طول جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ اعلام خواهند شد.

 

 

شرایط و قوانین رزیدنسی فیلم‌سازان Red Sea The Lodge:

 • درخواست‌ها باید در تیم‌های 2 یا 3 نفره ارائه شوند که شامل: (یک نویسنده-کارگردان و تهیه‌کننده) یا (یک کارگردان، یک نویسنده و یک تهیه‌کننده) باشد.
  کارگردان باید مقیم یا دارای ملیت/اصالت سعودی، عرب، آفریقایی یا آسیایی باشد.
 • این پروژه برای کسانی است که تصمیم دارند اولین یا دومین پروژه فیلم بلند خود را تولید کنند.
  تهیه‌کننده باید تجربه تولید قابل اثبات (کار قبلی) داشته باشد.
  یک فیلمنامه‌نویس باید تجربه فیلم‌نامه‌های تحقق‌یافته را در هر شکلی از جمله فیلم‌های کوتاه، تلویزیون، سریال‌های وب یا تئاتر داشته باشد.
 • زبان کاری کارگاه ها، جلسات و رویدادها انگلیسی است. بنابراین، تسلط به زبان انگلیسی ضروری است.
 • در بخش پروژه‌های عربی؛ کارگردان باید عرب و داستان عربی باشد.
 • پروژه های آسیایی به کارگردانی یک کارگردان آسیایی و با داستانی آسیایی باشد.
 • محدودیت فرم و ژانر وجود ندارد. آثار ارسالی می‌توانند برای هر فرم فیلمی باشند – داستانی، مستند خلاق، انیمیشن تجربی یا هر فرم دیگری.
 • تمامی آموزش ها به صورت جلسات گروهی و انفرادی خواهد بود و شامل ارائه، مسترکلاس، نمایش و مطالعات موردی می باشد.
 • همه اعضای تیم باید متعهد به شرکت در تمام مدت آموزش، از جمله حضور در تمام جلسات، برآورده کردن خواسته‌های برنامه که توسط مربیان و مدیران دوره مشخص شده است، و همچنین در دسترس قرار دادن خود برای کار روی پروژه‌های خود بین کارگاه ها و کارگاه ها باشند.
 • ثبت‌نام در این فراخوان هیچ هزینه‌ای برای پوشش وجود ندارد، نه برای درخواست، و نه در صورت انتخاب پروژه. اقامتگاه دریای سرخ هزینه‌های پلتفرم آنلاین، پروازها، اقامت، هزینه‌های ویزا و وعده‌های غذایی را برای همه شرکت‌کنندگان پوشش می‌دهد، سایر موارد جانبی باید توسط خود شرکت‌کنندگان پوشش داده شود.

 

تقویم رویداد:
 • مهلت ثبت‌نام:‌ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۴ (۱۰ بهمن ۱۴۰۲)
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید