فراخوان جشنواره منطقه‌ای تئاتر زیویه منتشر شد

فراخوان جشنواره منطقه‌ای تئاتر زیویه منتشر شد

فراخوان برگزاری دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر آیینی-سنتی و آیین‌های هنرهای نمایشی زیویه منتشر شد.

دومین جشنواره منطقه‌ای آیینی-سنتی و آیین‌های نمایشی زیویه به همت موسسه تک‌منظوره پیوند شهر سقز، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، دفتر هنرهای نمایشی کشور و فرمانداری ویژه شهرستان سقز برگزار می‌شود.

در این جشنواره هنرمندان استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، قزوین و گیلان حضور دارند.

بخش‌های جشنواره:

 آیینی-سنتی: در این بخش، نمایش‌ها باید مبتنی بر فرهنگ آیین بازی‌های بومی محلی و رسوم قوم‌های مختلف ایرانی و پژوهشی ساختارمند در حوزه آیین‌های نمایشی باشند.

پرداختن به آیین‌های کهن و نشان دادن فرهنگ هر منطقه در اولویت انتخاب خواهد بود و افراد گروه نباید بیشتر از ۱۰ نفر باشند.

نمایش‌های ایرانی: (خیابانی، میدانی)؛ نمایش‌های ایرانی باید مبتنی بر شیوه‌های اجرای نمایش تخت‌حوضی، سیاه‌بازی نقالی و پرده‌خوانی باشد. آثار با مضمون کاهش آسیب‌های اجتماعی و نکوهش خودکشی و امید به زندگی در اولویت انتخاب خواهد بود و افراد گروه نباید بیشتر از ۶ نفر باشند.

شرایط جشنواره: این جشنواره به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود و در بخش‌های مختلف بازیگری زن و مرد، کارگردانی، طرح و ایده طراحی فضا و موسیقی، طراحی لباس و آفیش و بروشور نفرات برتر توسط هیئت‌داوران معرفی خواهند شد.

به گروه‌های راه‌یافته حداقل ۶۰ میلیون ریال و حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال به تشخیص برگزارکنندگان، ورودی پرداخت خواهد شد. اسکان گروه‌ها در ایام برگزاری جشنواره خوابگاه ادارات و خوابگاه دانشجویی خواهد بود و محل اجرای نمایش‌ها به تشخیص دبیرخانه جشنواره مشخص می‌شود. ارسال اثر به‌منزله پذیرش قوانین برگزاری جشنواره است و هر گروه ملزم به دو اجرا در جشنواره خواهد بود.

گاه‌شمار: مهلت ارسال آثار ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

اعلام نتایج: ۳۰ خرداد 1403 و زمان برگزاری جشنواره: ۷، ۸ و ۹ تیر ۱۴۰۳

دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر آیینی-سنتی و آیین‌های هنرهای نمایشی زیویه  7 تا 9 تیر به دبیری امیر زارع‌زاده و میزبانی شهرستان سقز برگزار می‌شود.

شماره تماس جهت هماهنگی: ۰۹۱۸۳۷۴۴۵۵۰ – ۰۹۱۸۳۷۴۰۴۰۹ – ۰۸۷۳۶۲۷۲۶۴۷

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید