فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی کرواسی

فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی کرواسی

فراخوان ثبت‌نام پنجاه و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی PIF کرواسی منتشر شد.

مهلت ثبت‌نام: ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۰ دی ۱۴۰۲)

سلام ثبت‌نامـ جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی – PIF (Pupteatra Internacia Festivalo) از سال 1968 تاکنون شناخته‌شده‌ترین تئاترها و نمایش‌های عروسکی بین‌المللی و کرواسی را گرد هم می‌آورد. هنرهای نمایش عروسکی از طریق نمایش، نمایشگاه، میزگرد و بحث، سمینارها، کارگاه‌های نمایش عروسکی، فعالیت‌های انتشاراتی و برنامه‌های عمومی خیابانی ارائه و ترویج می‌شود. PIF یک جشنواره بین‌المللی عروسکی است که گروه‌های تئاتر عروسکی عمدتاً حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند. همچنین جشنواره‌ای برای هر عروسک گردان یا تئاتری است که از نمایش عروسکی به عنوان وسیله ای برای بیان هنری استفاده می‌کند. تا کنون بیش از 950 تئاتر از تمام قاره‌ها شرکت کرده‌اند. این جشنواره هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان است.

این رویداد رقابتی معمولاً در اواخر مرداد یا اوایل شهریور به مدت پنج تا هفت روز نمایش‌های بسیار متفاوتی – از نمایش‌های تجربی سنتی تا کاملاً جدید مدرن – برای کودکان و بزرگسالان را دربر می‌گیرد. این نمایش‌ها در سالن‌های تئاتر متعدد و همچنین در خیابان‌ها و میادین زاگرب اجرا می‌شوند. آنها توسط دو هیئت داوری بررسی می‌شوند: کودک که همه نمایش‌های کودکانه را مشاهده می‌کند و بهترین‌ها را بر اساس سلیقه خود انتخاب می‌کند، و هیئت داوران بین‌المللی متشکل از کارشناسان که تمام اجراهای جشنواره را دنبال می‌کنند و جایزه اصلی جشنواره را برای بهترین نمایش در آن اهدا می‌کنند

 

نحوه انتخاب اجراها

نمایش‌های تئاتر از طریق مسابقه یا تماس مستقیم برگزارکننده بر اساس نمایش‌هایی که در برخی از جشنواره‌ها دیده می‌شوند انتخاب می‌شوند. معیار اصلی انتخاب اجراها بیش از هر چیز کیفیت هنری آنها خواهد بود. تمامی گروه های متقاضی از نتایج گزینش مطلع خواهند شد. برگزارکننده این حق را برای خود محفوظ می دارد که اجراها را بدون توضیح بعدی انتخاب یا رد کند.

برگزارکننده حداکثر دو روز مستمری کامل را برای حداکثر ده نفر از گروه مورد نظر تضمین خواهد کرد.

 

ملزومات ثبت‌نام:

  • متن کوتاهی درباره تئاتر، گروهی یا فردی (تا 900 کاراکتر)
  • شرح کوتاهی از اجرا (تا 900 کاراکتر)
  • نام نویسنده، اجراکنندگان و سایر شرکت کنندگان
  • 3 عکس از اجرا (با وضوح بالا)
  • لینک اجرای کامل یا ویدیوی‌ ضبط‌شده‌ی اجرا (DVD یا CD)

 

تقویم رویداد:
  • مهلت ثبت‌نام:‌ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۰ دی ۱۴۰۲)
  • زمان برگزاری:‌ ۱۳ تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۴
دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید