جشنواره بین المللی فیلم مولودیست کیف

جشنواره بین المللی فیلم مولودیست کیف

فراخوان ۵۳ مین دوره جشنواره بین المللی فیلم مولودیست کیف اوکراین ۲۰۲۴ منتشر شد.

آخرین مهلت ۱۱ مرداد ۱۴۰۳ است.

در طول نیم قرن، «مولودیست» از یک رویداد محلی و کاملاً حرفه‌ای فیلم‌های دانشجویی دانشکده سینماتوگرافی در دانشگاه کارپنکو-کاری به یک رویداد بین‌المللی بزرگ تبدیل شد که کارگردانان رده‌ جهانی را کشف می‌کند.

این روزها جشنواره 53 ساله است و هدف آن بدون تغییر باقی مانده است – کشف روندهای مهم توسعه سینمای جوان و کمک به فیلمسازان مبتدی که راه خود را در نقشه سینمای جهان پیدا کنند.

در مورد کارگردانان جدید، چند نام از فیلمسازانی که در طول تاریخ «مولودیست» برای اولین بار در کیف ظاهر شدند عبارتند از: تام تایکور، فرانسوا اوزون، برونو دومونت، دنی بویل، ایلدیکو انیدی، ژاک اودیارد، خاویر دولان، استیون دالدری.

بخش های اصلی این فستیوال  – بخش دانشجویی، اولین فیلم کوتاه (داستانی، انیمیشن، مستند)، اولین فیلم بلند و اولین فیلم مستند کامل حرفه ای.

 شرایط فیلم  (فیلم های بین المللی):

– جشنواره فیلم های دانشجویی (زیر 45 دقیقه)، اولین فیلم کوتاه حرفه ای (داستانی، انیمیشن، مستند – زیر 45 دقیقه) و اولین فیلم حرفه ای تمام بلند داستانی (بیش از 60 دقیقه) را در مسابقه بین المللی می پذیرد. فیلم‌های بلند (داستانی، انیمیشن) درباره کودکان و برای کودکان (10+) برای برنامه رقابتی اکران نوجوان. اولین فیلم های مستند حرفه ای در برنامه مسابقه مستند شرکت می کنند.

همه فیلم ها باید پس از 1 ژانویه 2023 در استودیوهای حرفه ای یا آموزشگاه های فیلم تولید شوند.

فیلم های ارسالی در دسته های دانشجویی و کوتاه در صورت در دسترس بودن فایل های دیجیتال چاپ 35 میلی متری، DCP، BluRay یا HD به عنوان مدیوم نمایشی در نظر گرفته می شوند.

فیلم ها نباید پیش از این  نمایشی اوکراین را داشته باشند.

هر فیلمی که جشنواره دریافت می کند باید زیرنویس انگلیسی و همچنین مستندات دقیق به زبان انگلیسی داشته باشد.

جدول زمانی و هزینه ها

جدول زمانی

 

به فیلمسازان یادآوری می کنیم که پنجاه و سومین جشنواره بین المللی فیلم مولودیست کیف از 26 اکتبر تا 3 نوامبر 2024 در کیف اوکراین برگزار می شود.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید